Mülk Satın Alınırken/Kiralarken Neden Beykoz

Mülk Satın Alınırken/Kiralarken Neden Beykoz

İstanbul’un tarihi dokusu ile öne çıkan ilçelerinden Beykoz, özellikle son yıllarda ev kiralamak ya da satın almak isteyenlerin öncelikli tercihi haline gelir. Bu nedenle, ihtiyaç ve beklentilere uygun olarak ilçede farklı konut projeleri hayata geçirilerek ev arayanlara alternatif yaratılır. Şehrin en yeşil alanlarından biri olan Beykoz’da yaşamak için pek çok sebep bulunur.
 

GELİŞMİŞ ULAŞIM AĞI

Beykoz, İstanbul’un merkezi noktalarından uzakta kalsa da sakinler gelişmiş ulaşım ağı sayesinde istedikleri noktaya kısa sürede ulaşabilir. Hem toplu taşıma araçlarını hem de özel araçları kullanarak yolculuk etmek mümkündür. Özellikle Beykoz içinde ulaşımda toplu taşıma araçları hızlı çözümler sunar. Sık aralıklarla geçen otobüs ve minibüs hatları ilçenin uzak noktalarına yolcu taşır. Anadolu Yakası’nda bulunan Beykoz’dan Avrupa Yakası’na geçmek de oldukça hızlı ve kolaydır. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanarak özel araçlarla seyahat edebilir ve buradaki popüler semtlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

GENİŞ ORMAN ÖRTÜSÜ

İstanbul’un özellikle merkezi ilçe ve semtlerinde görülen hızlı şehirleşme nedeniyle şehrin yeşil alan sayısı oldukça azalır. Bu nedenle, güne orman manzarası ile başlamak isteyenler merkezden uzakta kalan bölgelerde yaşamayı tercih eder. Doğal alanları fazla olan Beykoz, doğrudan orman örtüsü içinde yer alan çok sayıda konut alternatifi sunar. Özellikle kapalı site şeklinde inşa edilen konut projeleri ev satın almak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Burada yaşayan sakinler ormanlık alan içinde günün her saati yürüyüş ya da koşu gibi spor aktivitelerinde bulunabilir.
 

DÜŞÜK DEPREM RİSKİ

Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde yer alan İstanbul deprem riski bulunan şehirlerden biridir. Her an gerçekleşebilecek bir depremde olası hasarları en aza indirmek isteyenler şehrin deprem riski düşük bölgelerinde yaşamak ister. Beykoz da bu bölgelerden biridir. Fay hattına uzaklık ve zemin yapısı gibi faktörler dikkate alınarak yapılan çalışmalarda ilçenin genel olarak sağlam bir zemine sahip olduğu görülür. Bu da, ilçede yaşayanların sarsıntıları diğer bölgelere göre çok daha az hissedeceği anlamına gelir.

Beykoz’da son yıllarda hız kazanan markalı konut projelerinde de deprem yönetmeliğine uygunluğa çok dikkat edilir. Zemin etütleri yapıldıktan sonra hayata geçirilen projeler sayesinde ev kiralayacak ya da satın alacaklar kendilerini daha güvende hissedebilir.
 

HUZUR VE SESSİZLİĞİN ADRESİ

Türkiye’nin metropolü İstanbul’da hayat çoğu zaman oldukça hızlı geçer. Özellikle merkezi ilçelerde görülen şehir hayatından ve kalabalıktan uzakta yaşamak isteyenler için Beykoz idealdir. Beykoz; geniş orman örtüsü içinde, kalabalık ve gürültüden uzakta, temiz havanın bol bulunduğu bir bölgede yaşamak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasındadır. Özellikle markalı konut projeleri sakin ve huzurlu bir bölgede ev satın almak ya da kiralamak isteyenlere hitap eder.
 

SOSYAL AKTİVİTELERDE BULUNMAK DA MÜMKÜN

Beykoz, merkezi bölgelerden kendini soyutlasa da sakinlerine gelişmiş sosyal imkanlar tanır. Köklü bir geçmişe sahip olan ve tarihi dokusu ile öne çıkan ilçede gezip görülecek pek çok yer bulunur. Özellikle hafta sonları Anadolu Hisarı, Anadolu Kavağı, Göksu gibi tarihi ve turistik noktalarda keyifli vakit geçirmek mümkündür.

İlçede hayata geçirilen kapalı site şeklindeki konut projeleri de aktivite alanları yaratır. Bu projeler kapsamında inşa edilen sosyal tesisler içinde kafe ve restoranlar, spor salonları ve yüzme havuzu gibi donatılar bulunur. Beykoz’da site hayatı yaşayanlar istedikleri zaman bu sosyal tesisleri kullanabilir.

 

Diğer Tüm Blog Yazılarımızı Görmek İçin Tıklayınız.

Sizi Arayalım Bize Yazın