Çubuklu Vadi Evlerinde Yaşamanız İçin 5 Sebep

Çubuklu Vadi Evlerinde Yaşamanız İçin 5 Sebep

İstanbul’da, hızlı şehirleşmenin de etkisiyle doğal alan sayısının azalması şehirde yaşayanların merkezden uzaklaşmasına neden olur. Apartman yoğunluğunun görülmediği, İstanbul’un gürültü ve kalabalığından uzak, doğa ile iç içe olunabilecek alternatifler özellikle son yıllarda çoğalır. Çubuklu Vadi Evleri de bu projelerden biridir. İstanbul’da doğallığını koruyan nadir bölgelerden birinde hayata geçirilen Çubuklu Vadi Evleri, sakin ve huzurlu bir yaşam alanı yaratır.

Beykoz’da bulunan villalar şehrin merkezi noktalarından kendini soyutlasa da sakinlerine gelişmiş olanaklar tanır. Burada yaşayanlar günlük hayatta ihtiyaç duydukları tüm hizmetlere kısa sürede ulaşabilir.
 

MERKEZİ NOKTALARA YAKINLIK

Beykoz’un Çubuklu semtinde yer alan Çubuklu Vadi Evleri sakin bir bölge içinde yer alsa da hem ilçenin hem de İstanbul’un merkezi noktalarına yakın bir konumdadır. Sakinlerine lokasyon avantajı sağlayan villalardan ulaşım oldukça kolaydır. Hem toplu taşıma araçları hem de özel araçlarla semt içinde ya da diğer semtlere seyahat etmek mümkündür. Özellikle özel araçları ile yolculuk edecekler 2,5 km uzaklıkta bulunan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Çubuklu Vapur İskelesi’ne kısa sürede ulaşabilir.
 

DOĞA İLE BAŞ BAŞA BİR YAŞAM

Çubuklu Vadi Evleri, İstanbul’un ormanlık alan ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Beykoz’da bulunur. Doğal orman örtüsü üzerine kurulu olan villalar, aynı zamanda kendi yeşil alanlarına da sahiptir. Sakinler, özellikle bahar ve yaz aylarında temiz havanın ve bahçelerinin keyfini çıkarabilir.

Villaların orman örtüsü içinde yer almasının bir avantajı da yürüyüş ve koşu gibi spor aktivitelerinde bulunulabilmesidir. Burada yaşayanlar kapılarından çıktıkları anda temiz havanın ve orman manzarasının canlandırıcı etkisini hissedebilir.
 

EĞİTİM VE SAĞLIK KURUMLARINA ERİŞİM KOLAYLIĞI

Çubuklu Vadi Evleri’nde yaşayanlar için eğitim ve sağlık kurumlarına yakınlık da oldukça önemlidir. Sakinler, hem Çubuklu semt sınırları içinde hem de Beykoz genelinde bulunan çok sayıda ilköğretim, lise ve kolej düzeyindeki okullara kısa sürede ulaşabilir. Ulaşım ağlarının gelişmiş olması da kolaylık sağlar. Bu sayede, çocuklu aileler de Çubuklu Vadi Evleri’ni tercih eder.

Eğitim kurumları gibi sağlık hizmetlerine erişim de hızlı ve kolaydır. Site çevresinde Beykoz Medistate Hastanesi başta olmak üzere pek çok özel hastane ve tıp merkezi bulunur.
 

ÇEŞİTLİ SOSYAL AKTİVİTELERDE BULUNMAK MÜMKÜN

Çubuklu Vadi Evleri sakinleri siteden dışarı çıkmadan da sevdikleriyle keyifli vakit geçirebilir. Site içinde yer alan Çamlık adındaki sosyal tesis, sakinlerin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri donatılara sahiptir. Sosyal tesiste; restoran, tenis ve masa tenisi, fitness, pilates salonu, market, masaj salonu ve sauna, bilardo alanı ve TV ve şömine bölümleri gibi farklı ihtiyaçlara hitap eden hizmetler sunulur. Burada yaşayanlar ister Anadolu mutfağından lezzetli örnekler sunan restoranda akşam yemeği yiyebilir, isterse de soğuk günlerde şömine karşısında hoş vakit geçirebilir.

Sosyal tesisin, aynı zamanda seyir terası ve havuzu da bulunur. Hem havuz başında hem de terasta çeşitli organizasyonlar düzenlemek de mümkündür.
 

FARKLI TİPTE KONUTLAR ARASINDAN SEÇİM YAPABİLİRSİNİZ

Çubuklu Vadi Evleri projesi içinde farklı villa tipleri bulunur. 183 dönüm arazi üzerine kurulu olan 120 villa farklı beklenti ve ihtiyaçlara hitap eder. A, B, C, D, E ve F tipi villalar farklı metrekare, oda sayısı ve donatılara sahiptir. Metrekare olarak en geniş olan A tipi villalardan daha küçük E ve F tipi villalara kadar farklı alternatifler arasından seçim yapmak mümkündür.

Her biri yeşil alanlar üzerine kurulu villaların birçoğu kendine ait havuz, açık ve kapalı otopark ve bahçeye sahiptir. Bu donatılar, villaların konumlarına göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte, sakinler eşsiz orman manzarasını her villada görebilir.

 

Çubuklu Vadi Evleri'ndeki Tüm Alternatiflerimiz İçin Tıklayınız..

 

Diğer Tüm Blog Yazılarımızı Görmek İçin Tıklayın.

Sizi Arayalım Bize Yazın