Beykoz Konaklarında Yaşamak İçin 5 Sebep

Beykoz Konaklarında Yaşamak İçin 5 Sebep

Beykoz Konakları, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile İstanbul’un kendine özgü bölgelerinden biri olan Beykoz’da bulunur. Yüksek yaşam kalitesi ve mimarisi ile öne çıkan Beykoz Konakları sakinlerine sunduğu olanakları ile huzurlu bir hayat vadeder. Şehrin kalabalığından uzakta, ihtiyaç duyduğunuz sosyal imkanlar içinde yaşamak için çok fazla sebep bulunur.

 

YÜKSEK YAŞAM STANDARTLARI 

Yüksek katlı apartmanlardan ve şehir hayatının hareketliliğinden uzak kalmak isteyenler, yine de metropolün tüm imkanlarından yararlanır. İstanbul’un hayat kalitesi en yüksek ilçelerinden biri olan Beykoz’da bulunan Beykoz Konakları, sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak standartlara sahiptir. Hem sosyal imkanlar hem de ulaşım, eğitim ve sağlık olanaklarına erişimin kolay olduğu Beykoz Konakları’nda yaşam huzurlu ve sakindir.

 

DOĞA İLE İÇ İÇE HUZURLU BİR YAŞAM 

İstanbul’da görülen yoğun şehirleşmenin tersine Beykoz Konakları orman örtüsü içinde yer alır. Orman manzarası sunmaktan ziyade orman içinde konumlanan villalarda kalan sakinler güne yeşillikler içinde başlar. 100 hektarlık alan üzerinde bulunan Beykoz Konakları, orman örtüsüne ve ekosisteme zarar verilmeden inşa edilmiştir. Doğal yapısını koruyan bu alanda, açık havada spor aktivitelerinde bulunmak mümkündür. Burada ikamet eden ve yeşillikler içinde kendi yaşam alanına sahip olanlar günün her vakti yürüyüş yapabilir. Şehir hayatının kaosundan uzakta, temiz hava eşliğinde huzur ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

GELİŞMİŞ SOSYAL İMKANLAR

 

Beykoz Konakları İstanbul’un merkezi noktalarından uzakta olsa da gelişmiş sosyal imkanlara sahiptir. Sakinlerin sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılayacak, arkadaşları ve yakınları ile hoş vakit geçirebilecekleri kafe ve restoranlar koru içinde yer alır. Aynı zamanda, bu mekanlarda kendiniz de sakin bir gün geçirebilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde havuz başında oturabilir, kış aylarında şömine keyfi yapabilir, huzurlu bir atmosfer içinde gazete ve kitap okuyabilirsiniz. Türk ve dünya mutfaklarından lezzetli yemekleri denemeniz de mümkündür. Doğum günü, nişan ve davetler gibi özel günlerinizi de burada kutlayabilirsiniz.

Beykoz Konakları sakinleri 1904 yılında inşa edilen ve tarihi önemi bulunan Av Köşkü’nde de keyifli vakit geçirebilir. Fiziksel aktivitelerde bulunmak isteyenlerse özel eğitmenler eşliğinde spor yapabilir. Bu anlamda fitness salonu ile yüzme havuzlarını da kullanmanız mümkündür. Beykoz Konakları’nda yaşayanlar boş zamanlarında ve hafta sonları bu alanları kullanarak sosyal aktivitelerde bulunabilir.

 

TARİHİ SEMTLERE YAKINLIK

Merkezin şehir yaşamından uzakta, tarihi dokuya sahip Beykoz’da bulunan Beykoz Konakları, ilçenin turistik semtlerine kısa sürede ulaşabilir. Acarlar Mahallesi’nde yer alan Beykoz Konakları’ndan İstanbul’un en tarihi bölgeleri arasında bulunan Anadolu Hisarı, Paşabahçe, Kanlıca, Göksu, Çubuklu ve Anadolu Kavağı’na ulaşım hızlı ve kolaydır. Boğaz manzarasına karşı keyifli vakit geçirebileceğiniz bu semtlerde sakin bir gün geçirmeniz mümkündür. İster Kanlıca’da yoğurt yiyebilir, isterseniz de sahil kasabasını andıran Anadolu Kavağı’nda balık yiyebilirsiniz.

 

MİMARİSİ İLE FARK YARATAN VİLLALAR

100 hektarlık alanda toplam 401 villadan oluşan Beykoz Konakları üç farklı villa alternatifi sunar. A tipi, B tipi ve C tipi villalar farklı donatılara ve metrekarelere sahiptir. Kalabalık ve çocuklu ailelerin de rahatlıkla kalabileceği ve kendi yaşam alanlarına sahip olabileceği tam donanımlı villalar farklı oda sayıları ile sunulur. Bununla birlikte her villanın kendine ait açık ya da kapalı otoparkı, bahçesi bulunur. Mimarisi ile fark yaratan ve sakinlerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak dizayn edilen villalar arasında seçim yapabilirsiniz.

 

 

Beykoz Konakları'ndaki Tüm Alternatiflerimiz İçin Tıklayınız..

 

Diğer Tüm Blog Yazılarımızı Görmek İçin Tıklayınız.

Sizi Arayalım Bize Yazın